avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contractele overseas
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contractele overseas

Daca am un PFA facut in Romania (de recent) as putea sa prestez servicii pentru un client din statele unite?
Si daca da, as dori sa stiu ce legislatura este in acest sens.
Va dati seama ca este destul de greu sa caut prin carti ceva ce s-ar putea sa nu gasesc, asadar intreb pe voi sperand sa ajung la un raspuns util.

Alte discuții în legătură

Colaborare intre 2 pfa in domeniul serviciilor de intretinere corporala bulaieugen bulaieugen Va rog sa ma ajutati sa gasesc raspuns la o intrebare. Am un PFA cu impozitare in baza normei de venit, in baza caruia este deschis un salon de intretinere ... (vezi toată discuția)
Pfa facturare sua cu sau fara tva? pt. servicii it dragos_iasi dragos_iasi Buna ziua, Am un pfa cu norma fixa de venit dar este inregistrat ca platitor de TVA, deoarece depasesc plafonul de 35.000 de euro. Problema mea este ca ... (vezi toată discuția)
Taxe si impozite pfa versus angajat daxy_ro2002 daxy_ro2002 buna ziua, nu stiu care e procedura pe acest forum, insa intrebarea am mai pus-o insa raspunsul a fost total neprofesionist si nu am inteles nimic. Prin ... (vezi toată discuția)