Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Card de salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Card de salariu

Buna ziua,

Am un card de salar la o banca.De curand am schimbat angajatorul si mi-a spus sa-mi fac alt card de salar,la o alta banca.De ce nu il pot folosi tot pe acelasi? Daca imi schimb angajatorul de mai multe ori pe an,imi tot fac atatea carduri??Nu e o prostie?
Stie cineva sa-mi raspunda? Multumesc
Plata salariului prin card nu este obligatorie. Cred ca aici este vorba despre politica bancii si a angajatorului.
stiu ca nu este oblgatorie plata pe card.Intrebarea mea era daca imi pot pastra primul card,fara sa tot imi fac altele cand imi schimb angajatorul.
Da, va puteti pastra primul card . Nu va obliga nimeni sa va faceti noi carduri la schimbarea angajatorului.
multumesc!