Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... lichidare srl
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

lichidare srl

Buna ziua, am fost asociata la o firma . iar sediul firmei este la mine acasa,
Din 2009 firma nu mai are activitate. iar in 2010 a fost declarata inactiva.
Am primit notificare de la un lichidator desemnat de recom, sa duc actele firmei in ternen de 5 zile
Nu am actele si nu sant administratorul sc , iar firma are datorii la banci , finante.
Ce se intampla daca nu trimit actele ? nu s-a mai depus balanta, bilant si nimic de fapt de 4 ani , srl nu are nici un bun nimic de lichidat numai datorii

Se poate "asa ceva" cu o conditie. Sa nu va gaseasca vinovati pentru acele debite, iar creditorii sa nu solicite atragerea raspunderii pe persoana fizica !
trandafir2, moderator
multumesc mult tuturor pentru raspunsuri, cum spuneam s-a inceput procedura de lichidare, iar administratorul din cate stiu poate fi tras la raspundere,