Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Taxare inversa cereale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Taxare inversa cereale

Buna. Am o firma unde am introdus o factura cu taxare inversa de cereale. Acuma am avut o problema cu decontul 300 si am depus corectare si nu imi vrea sa accepte corectarea pentru ca factura cu taxare inversa apare si la jurnal de cumparari si la jurnal de vanzari. Ce sa fac? Folosesc programul saga si ei spun ca introducerea e corecta. Ce sa fac sa fie bine si la finante?
In decontul de T.V.A. achizitiile cu taxare inversa apar si la rd. 5, 6 sau/si 7, si la rd. 12.