Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Evaluare materiale de constructie
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Evaluare materiale de constructie

Apelez la expertii evaluatori imobiliari cu urmatoarea intrebare:
Materialele de constructie(caramida,grinzi,capriori)achizitionate si nepuse in opera sunt bunuri imobiliare sau imobiliare.Rog a se vedea si Decizia inaltei curti nr.6/2013,la partea de deliberare.
nu expertii evaluatori sunt cei care trebuie sa raspunda.

materialele de constructie sunt bunuri mobile pana sunt integrate intr-un bun imobil.
Buna seara.
Si acesta este un subiect spinos si controversat.Va trebuie un epert constructor specialzat in materiale de constructii. Un expert evaluare bunuri mobile( in speta un economist ) mai rau ar incurca lucrurile, denaturand esenta problemei.Sunt multe de discutta si pe aceasta tema( prvenienta materialelor, facturi, certificate de calitate, modul de depozitare, etc..)
Va multumesc.
Marin Baescu