Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Programul FEMEIA ANTREPRENOR
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Programul FEMEIA ANTREPRENOR

Buna seara!as vrea sa stiu unde anume ar trebui depus planul de afaceri pentru acest program,si ce pasi ar trebui urmati?va multumesc!
Nu este doar in stare de proiect?. S-ar putea sa ma insel.
Oficialul a declarat vineri, la o întâlnire cu mai mulţi oameni de afaceri din judeţul Hunedoara, cu autorităţile judeţene şi locale, că la sfârşitul lunii iunie se va înregistra o premieră în mediul de afaceri, femeile cu iniţiativă putându-se adresa pentru a obţine finanţare de 10.000 de euro din partea statului, pentru a începe o afacere.

Pentru a beneficia de suma de 10.000 de euro, persoanele interesate trebuie să depună un plan de afaceri, care va fi evaluat electronic, pentru a elimina subiectivismul.
Ati mai deschis acest subiect si in alta sectiune?
Cititi detalii aici:
[ link extern ] /

Alte programe care sa ofere finantare , la nivel national, eu nu stiu sa mai existe.
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari
Si eu sunt interesata de acest subiect si chiar am cerut ajutor aici pentru mai multe detalii dar raspunsuri concrete nu primesc
Se pare ca nu s-a prea auzit de acest proiect
a aparut recent in media o stire despre acest program
[ link extern ]
in binecunoscutul stil romanesc, intai se infiinteaza o comisie, apoi se stabilesc indemnizatiile si cand mai au timp vor lucra si la program..

din ce am observat este destul de dificil sa gasesti informatii concludente despre astfel de programe.
pentru inceput cred ca trebuie urmarit site-ul
[ link extern ] /

orientativ se pot gasi cateva informatii (ghid) despre un program desfasurat pana in 2012, aici
[ link extern ]

Admin, administrator