Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Rabla 2013
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Rabla 2013

sunt obligati colectorii de masini de la programul rabla sa achite contravaloarea masinii predata la fier vechi ?
Conform legislatiei da. Dar nu se specifica ce suma, asa ca va pot plati 0,01 lei/kg adica cca. 5 lei pt o masina. Oricum trebuie sa intocmesca si sa va dea o Adeverinta de Primire si Plata (APP) cu suma respectiva. Daca nu v-au dat APP sunt in culpa. Ii puteti reclama la AFM ca nu au respectat prevederile Programului Rabla iar la urmatoarele "editii" nu vor mai fi primiti
Komkao Consulting, Consultant protectia mediului