Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren in sat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren in sat

Buna ziua,am primit mostenire doua suprafete de teren la sat(cca 1200mp-agricol,respectiv cca800mp-intravilan).
Pe primul din ele este amplasat dinainte de 1989 un stilp de electricitate ,iar pe celalalt,pe o anumita zona este un sant betonat de scurgere a apei,intrucit este in dreptul unui pod(un fel de lucrare hidrotehnica)executata dupa 1990.Ce pot face pentru cele doua cazuri?
nu puteti face nimic.