avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren in sat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren in sat

Buna ziua,am primit mostenire doua suprafete de teren la sat(cca 1200mp-agricol,respectiv cca800mp-intravilan).
Pe primul din ele este amplasat dinainte de 1989 un stilp de electricitate ,iar pe celalalt,pe o anumita zona este un sant betonat de scurgere a apei,intrucit este in dreptul unui pod(un fel de lucrare hidrotehnica)executata dupa 1990.Ce pot face pentru cele doua cazuri?
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 10:28, 19 Iunie 2013
nu puteti face nimic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Santuri pentru ape pluviale v23c06 v23c06 Am un teren la tara, intravilan, la marginea satului, zona de ses. Alaturi de terenul meu era un sant de scurgere a apelor pluviale si un drum catre o padure ... (vezi toată discuția)
Servitute la stalpii renel? lg. nr.154/2012 - retele de comunicatii Balaurul Balaurul Buna ziua, In [b]1992[/b], undeva la ţară, mi s-a retrocedat un [b]teren intravilan, pe a carui latura [/b](de aprox. 140 m) era/[b]este reteaua de 220 ... (vezi toată discuția)
Mostenire doina kuchta doina kuchta Am succesiunea facuta la decesul bunicii din care reiese ca detin niste teren intr-o anumita zona. As dori sa intru in proprietatea lui, dar nu stiu ce trebuie ... (vezi toată discuția)