avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 271 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii scutire de la plata impozitului
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

scutire de la plata impozitului

tinerii absolventi ai unei insitutii de invatamant superior sunt scutiti in primii 2 ani de la plata impozitului? daca da puteti indica actul normativ? stiu ca este o lege speciala care ii scuteste de la plata impozitului pe cei care sunt programatori....
Cel mai recent răspuns: Smart Contab Expert S.R.L. , Contabil 00:44, 11 Martie 2009
Ordin nr. 250 din 31/05/2004
Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 573 din 29/06/2004
Intrare in vigoare: 29/06/2004
privind încadrarea în activitatea de creaţie de programe pentru calculator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitul pentru programatori iparaian iparaian Am auzit de faptul ca programatorii sunt scutiti de plata impozitului pe salar. Puteti sa imi spuneti care sunt conditiile, eventual legea in care apare treaba ... (vezi toată discuția)
Programator cu scutire de impozit elessar elessar Buna, Sunt programator la o firma din 2006 si sunt scutit de impozit, Problema e ca eu am terminat Polithenica la Calculatoare, Colegiu. Banuiesc ca ar ... (vezi toată discuția)
Extindere specializari pentru incadrarea in activitatea de creatie de programe pentru calculator Annwyn Annwyn Ce s-ar putea face pentru includerea unei specializari (ingineria sistemelor multimedia) in anexa 2 a ordinului Nr. 250/189/748 din 31 mai 2004 privind ... (vezi toată discuția)