avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea extindere specializari pentru incadrarea in ...
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

extindere specializari pentru incadrarea in activitatea de creatie de programe pentru calculator

Ce s-ar putea face pentru includerea unei specializari (ingineria sistemelor multimedia) in anexa 2 a ordinului Nr. 250/189/748 din 31 mai 2004 privind incadrarea in activitatea de creatie de programe pentru calculator ?
ACT EMIS DE: MINISTERUL MUNCII, SOLIDARITATII SOCIALE SI FAMILIEI
Nr. 250 din 31 mai 2004
MINISTERUL COMUNICATIILOR SI TEHNOLOGIEI INFORMATIEI
Nr. 189 din 20 mai 2004
MINISTERUL FINANTELOR PUBLICE
Nr. 748 din 13 mai 2004
ACT PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL NR. 573 din 29 iunie 2004
Cel mai recent răspuns: lia_alexe , utilizator 22:34, 19 Iulie 2012
Daca considerati ca aveti argumente intemeiate de a completa Anexa nr. 2 a Ordinului Nr. 250/189/748 din 31 mai 2004 privind incadrarea in activitatea de creatie de programe pentru calculator cu o alta specializare, puteti solicita:
- (prin petitie/memoriu) celor trei ministere modificarea ordinului mentionat;
- (prin petitie/memoriu/audienta) unui parlamentar din circumscriptia dumneavoastra modificarea ordinului mentionat.
:luck:
Ultima modificare: Joi, 19 Iulie 2012
lia_alexe, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitul pentru programatori iparaian iparaian Am auzit de faptul ca programatorii sunt scutiti de plata impozitului pe salar. Puteti sa imi spuneti care sunt conditiile, eventual legea in care apare treaba ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit ramoilis ramoilis Ce conditii trebuie sa indeplineasca compania si angajatul care lucreaza in domeniul IT, pentru a fi scutiti de impozit? (vezi toată discuția)
Scutire impozit ingineri paulica01 paulica01 Buna ziua, va rog, in masura posibilitatilor, sa-mi spuneti cum pot afla daca scutirea de impozit pentru ingineri conform Legii nr. 571/2003 privind Codul ... (vezi toată discuția)