Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract pe perioada determinata-nedeterminata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract pe perioada determinata-nedeterminata

Buna ziua.Daca am un angajat cu un contract de munca pe o perioada determinata de 2 ani , ii pot face contract de munca pe perioada nedeterminata chiar daca acei 2 ani nu au trecut , sau trebuie sa astept?Multumesc !
Buna dimineata ! Puteti inceta contractul in vigoare cu acordul partilor art. 55 lit. b Codul Muncii iar apoi sa intocmiti un alt c.i.m. cu durata nedeterminata sau se poate modifica durata contractului printr-un act aditional
IGHI, utilizator
Se poate modiifca durata c.i.m. inainte de expirarea duratei pentru care s-a incheiat c.i.m. In acest sens, se va intocmi un act aditional de modificarea duratei c.i.m..