Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii de depus de catre Intreprinderea Indiv.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii de depus de catre Intreprinderea Indiv.

Buna ziua, mi-am deschis in luna aprilie 2013 o Intreprindere Indiv., sunt platitor de TVA si am ales varianta trmestriala de plata a impozitului. Doresc sa stiu ce declaratii trebuie sa depun trimestrial, pana la 25 iulie 2013 ? Multumesc frumos.
Va referiti probabil la plata trimestriala a TVA. Pana la data 25 iulie trebuie sa depuneti Decont TVA si Declaratia informativa 394,aferente trimestrului II.
Si Delaratia 100, impozit pe profit/venit micro pentru trim II.
Scuze, am postat gandindu-ma la SRL.
Si eventual D 390