avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii de depus de catre Intreprinderea Indiv.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii de depus de catre Intreprinderea Indiv.

Buna ziua, mi-am deschis in luna aprilie 2013 o Intreprindere Indiv., sunt platitor de TVA si am ales varianta trmestriala de plata a impozitului. Doresc sa stiu ce declaratii trebuie sa depun trimestrial, pana la 25 iulie 2013 ? Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: visinica , utilizator 15:23, 25 Iunie 2013
Va referiti probabil la plata trimestriala a TVA. Pana la data 25 iulie trebuie sa depuneti Decont TVA si Declaratia informativa 394,aferente trimestrului II.
Si Delaratia 100, impozit pe profit/venit micro pentru trim II.
Scuze, am postat gandindu-ma la SRL.
Si eventual D 390

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calendar obligatii fiscale pentru luna aprilie 2012  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu 1. Declaratia privind obligatiile de plata la bugetul de stat [b]Formular 100[/b] (format electronic) - [b]lunar[/b] 2. Declaratia privind obligatiile de ... (vezi toată discuția)
Declaratii vasilelacramioara vasilelacramioara ce declaratii depunem pentru ianuarie 2013 am cifra de afacerii la finele lui 2012 11200 lei tva este trimestrial , depun 112 dar 100 iar de la 01 ... (vezi toată discuția)
Declaratie pentru impozit pe profit adrianasef adrianasef Buna ziua Va rog sa imi spuneti cum se depun declaratiile pentru impozitul pe profit pt anul 2013. Se depune declaratia 100 pt trim IV? Sau se depune doar ... (vezi toată discuția)