Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Acte la divortul prin acord
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Acte la divortul prin acord

Buna ziua,am depus actele pentru un divort prin acord si anume:certificatul de casatorie,certificatele de nastere ale copiilor,taxa de timbru si timbrul judiciar dar am auzit di anumite surse ca pentru stabilirea pensiei de intretinere pentru copii ce o va plati tatal ar fi nevoie de adeverinta de salar de la locul de munca.As mai putea depune la dosar aceasta adeverinta tinind cont de faptul ca s-a stabilit data pentru proces pentru 14.08.2013.E nevoie si de adeverinta de la locul meu de munca? Ar fi posibil sa se amane cauza din acest motiv?
rozaliaersek, utilizator
Adeverinta de la locul de munca al tatalui. Adeverinta de la dvs depuneti doar daca cere instanta.
Daca solicitati ambii ca locuinta minorilor sa fie la dv., atunci numai adeverinta privind venitul sotului.
Depuneti oricand pana la termen, inclusiv in ziua cu pricina. Daca sunteti de acord pe toate capetele de cerere, nu se amana.