Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... introducerea unei noi cereri de chemare in judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

introducerea unei noi cereri de chemare in judecata

Exista posibilitatea introducerii unei noi actiuni daca precedenta a fost anulata pentru nerespectarea cerintei instantei de a depune copii dupa acte?
Da, exista aceasta posibilitate , intrucat instanta nu a judecat fondul.
pot cere anexarea dosarului precedent pentru a nu mai traduce alte acte?