avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... introducerea unei noi cereri de chemare in judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

introducerea unei noi cereri de chemare in judecata

Exista posibilitatea introducerii unei noi actiuni daca precedenta a fost anulata pentru nerespectarea cerintei instantei de a depune copii dupa acte?
Cel mai recent răspuns: Gheorgheni Alina G , Consilier juridic 19:17, 29 Iunie 2013
Da, exista aceasta posibilitate , intrucat instanta nu a judecat fondul.
pot cere anexarea dosarului precedent pentru a nu mai traduce alte acte?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune anulata ca netimbrata, recurs respins ca nefondat - ce mai pot face? michil michil Va rog daca ma poate ajuta cineva cu o solutie la problema pe care o intampin. Am chemat in judecata pe Contencios un Biroul al unor executori judecatoresti ... (vezi toată discuția)
Perimare contestatie la executare noul cod de procedura civila vlad99 vlad99 Buna seara. Am o problema la care sper sa ma ajutati sa gasesc o solutie. In fapt, in anul 2013 am promovat o contestatie la executare impotriva unui creditor ... (vezi toată discuția)
Cerere de chemare în judecatã anulatã pentru lipsa c.n.p. HoriaMaries HoriaMaries Un cetatean german formuleaza o cerere de chemare in judecata la un Tribunal din Romania. In cerere trebuie mentionat CNP (Cod numeric personal). Cetateanul ... (vezi toată discuția)