Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare de calatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare de calatorie

Prin acest tip de asigurare, in afara bonului fiscal de medicamente mai pot cere/ei imi pot acorda si alti bani ca si despagubiri?
In functie de riscurile asigurate din polita, poti primi despagubiri pentru interventii medicale, spitalizare, intarziere sau pierdere bagaje, cheltuieli cu repatrierea daca te intorci in pozitie orizontala, vizita rudelor la tine la spital, etc. totul depinde de ce riscuri iti asiguri.