Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii functionare atelier reparatii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii functionare atelier reparatii

Buna ziua!
Va rog sa-mi precizati care sunt autorizatiile necesare functionarii unui atelier de reparatii pe cod CAEN 952"Repararea mobilei'', numai cele specifice ridicarii unei constructii( structura de lemn), racordarii la apa,electricitate, canal,...etc, altele desfasurarii activitatii in cadrul unui SRL-D. Multumesc!
spuneti tot codul, din 4 cifre...
9524 Repararea mobilei si a furniturilor casnice
pentru codul 9524 aveti nevoie de autorizatie de mediu....
dar, daca nu-i cu suparare, activitatile descrise de d-voastra (structura de lemn case, racorduri la utilitati...) se incadreaza in acest cod?
m-am referit la autorizatiile necesare construirii si desfasurarii activitatii intr-un atelier de reparat,reconditionat mobila(cod caen 9524): gen taxa de mediu(dc e cazul....fiind din lemn )si alte taxe si autorizatii care sunt specifice. multumesc