Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... DIFERENTA INTRE INTRAVILAN PASUNE SI INTRAVILAN CURTI ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

DIFERENTA INTRE INTRAVILAN PASUNE SI INTRAVILAN CURTI CONSTRUCTII

Buna ziua,

As dori sa ma ajutati cu un raspuns,am inceput transformarea unui teren extravilan pasune in intravilan pentru contructii civile.Am ajuns la imposibilitatea scoaterii din circuitul agricol din cauza OUG 34/2013.
Intrebarea ar fi urmatoarea:terenul ar putea fi transformat din extravilan pasune in intravilan pasune fara a fi scos din circuitul agricol?

Multumesc Anticipat
Cu respect si multa stima
Buna ziua. Si eu as fi interesat de un raspuns, fiind in situatia de a dori sa achizitionez un teren "pasune/fanete" si sa obtin autorizatie constructie pensiune. Multumesc anticipat.
Nu puteti obtine autorizatie constructie Decat pentru intravilan curti constructii.
Daca un teren e Intravilan dar pe CF scrie Intravilan "Pasune" se poate construi?
Nu
Multumesc. Se poate face ceva sa devina construibil?