Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ca PFA pot presta servicii in alte state europene?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ca PFA pot presta servicii in alte state europene?

Se poate lucra in colaborare cu o firma din ue franta germania etc. ca PFA din rominia adica sa prestezi servicii in afara tarii cu aceasta firma .
Da, daca va inregistrati in ROI... pentru a putea factura legal (ROI = Registrul operatorilor intracomunitari).
Mersi de raspuns insa mai am o intrebare am inteles ca se poate angaja persoane pe PF si daca da ce acte ar trebi sa pot lucra in afara cu acei oameni sau cum ar trebui sa procedez va multumesc anticipat pt raspuns dac se poate mai detaliat pasii care trebuie urmati .
PFA-ul poate avea salariati, conform OUG nr.44/2008.

Pentru a se lucra in afaracu salariatii PFA-ului sunt doua posibilitati : detasarea sau delegarea.