Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Semnare fluturasi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Semnare fluturasi

Buna ziua,

In situatia in care plata salariul se face prin virament bancar este necesar ca angajatul sa primeasca doi fluturasi? Unul pentru el si unul pe care sa il semneze pentru firma? Va multumesc.
Daca primiti fluturas este bine, deoarece pe el puteti vedea toate detaliile orelor, retinerilor cat si sumelor virate pe card. Probabil vi se da si unul la semnat pentru a demonstra ca l-ai primit. Nu e nimic neobisnuit.
Eu vorbesc din partea firmei daca este necesara semnatura angajatului pe fluturas, salariul virandu-se pe card?
Nu este necesara semnatura pe fluturas,dovada platii o reprezinta ordinul de plata de la banca.La noi se dau fluturasi doar la cerere
Nu este obligatoriu sa se semneze fluturasii de salariu.