Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intrebare alocatie pt tineri de 18 ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intrebare alocatie pt tineri de 18 ani

buna seara .stiu ca plata alocatiei pt tineri care au implinit 18 ani poate sa ia alocatia pe card. Dar intrebarea mea este daca se poate ca alocatia de stat sa se vireze in contul meu? sau nu se poate asa ceva? trebuie neaparat sa-si deschida un cont la banca doar pt alocatie? de ce nu ar fi posibil ca alocatia lui de stat de 42 ron sa fie virati in contul lui fiind mama lui? nu poate sa completeze cererea ca sa-si ia alocatia de stat deoarece pe buletin figureaza cu alta adresa si noi stam la alta adresa din sect 2 cu chirie ,si din cauza asta nu poate sa ia de la posta prin mandal postal.va multumesc pt intelegere. Buna seara.
Consider că nu se poate, beneficiarul fiind major, acesta trebuie sa primeasca banii intr-un cont al cărui titular este.

Mergeti la o bancă comerciala si vedeti ofertele, unele bănci nu au comisioane pentru tineri.