Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asistent medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asistent medical

:P Sunt asistenta medicala de profesie dar nu am lucrat deloc in domeniu ,am terminat scoala in 2007.Certificat de libera practica am din 2010,dar nu stiu daca mai este valabil.Am inteles ca,daca nu am practicat in ultimii 5 ani,e nevoie de o noua reexaminare.Stie cineva despre ce examen este vorba si unde se da?
X-(
exercitarea profesiei de asistent medical este reglementata de legea 144/2008. interesati-va la sediul OAMGMAMR (Ordinul Asistentilor Medicali Generalisti, al Moaselor si al Asistentilor Medicali de specialitate din Romania - vechiul oammr) din orasul in care locuiti. Acolo se da examenul pentru reacreditarea diplomei dupa 5 ani in care nu ati profesat.
codulmuncii, utilizator