Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deducere consum benzina masina utilizata in interes de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deducere consum benzina masina utilizata in interes de serviciu

Buna ziua,

Va rog sa-mi comunicati cum se procedeaza pentru a putea deduce valoarea consumului de combustibil realizata pentru un autoturism de firma ce este utilizat in interes de serviciu de catre unul dintre angajati, ce este incadrat ca si lacatus mecanic, insa pentru ducerea la bun sfasit a sarcinilor trebuie sa conduca autoturismul firmei. Am inteles ca, in afara de administrator, nu pot conduce
masinile societatii alti angajati decat cei incadrati ca si soferi. Mentionez ca firma are pana la 10 angajati.

Va multumesc.
Daca puteti dovedi, cu foile de parcurs ale autoturismului, ca toate deplasarile efectuate au fost numai in interesul firmei, se poate deduce integral cheltuiala cu acel autoturism.