Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Actiune in despagubiri
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Actiune in despagubiri

Buna seara.
Am primit o notificare de denuntare a unui contract din partea unui administrator judiciar. Am inteles ca pot sa formulez o actiune in despagubiri.
In ce termen pot sa depun o astfel de actiune?

Multumesc!
Denuntarea este facuta in mod legal? este supusa atentiei judecatorului sindic? o poti contesta in termen de 3 zile de la afisarea in buletinul insolventei, unde ar trebui publicat acel raport lunar ce trebuie depus la dosarul cauzei.Am si eu un caz si tot caut solutii.