Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare personal SRL-D
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare personal SRL-D

Doresc sa angajez doua persoane pe perioada nedeterminata. Ce documente trebuie depuse la ITM?Care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez?
Nu se mai depune fizic nimic la ITM. Totul se transmite online prin REVISAL.
amen a scris:

....Totul se transmite online prin REVISAL.

Nu exista o astfel de obligativite prevazuta in legislatiei.

REVISAL-ul se poate transmite :
a) prin completarea on-line a bazei de date existente pe portalul Inspectiei Muncii;
b) prin e-mail, pe baza de semnatura electronica; -- modalitate nefunctionabila in prezent.
c) prin depunerea la sediul inspectoratului teritorial de munca in format electronic, insotit de o adresa de inaintare semnata de angajator.

Revisalul este un program (o aplicatie). Unde completezi baza de date? Revisalul nu se transmite. Se transmit informatiile din program daca tot ne place semantica prin import in REGES. Si da, se pot depune la sediul inspectoratului teritorial de munca in format electronic.