Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Model procura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Model procura

Buna,unde pot gasi un model de procura,aceasta trebuie semnata doar de catre cel care imputerniceste o anumita persoana?
Multumesc!
Procura este semnata de mandant . Mergeti la un birou notarial pentru intocmirea actului.
Procura se semneaza doar de cel care imputerniceste o alta persoana.
Depinde de modelul procurii, daca este una generala sau una speciala.
Mergeti la un notar public, ii spuneti pe cine si pentru ce doriti sa imputerniciti si notarul va va redacta procura.
multumesc,dar pers care imputerniceste este in mediul rural. Ce putem face?
Mergeti cu aceasta persoana la cel mai apropiat birou notarial.