Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Împuternicire auto
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Împuternicire auto

Buna ziua,
Ma puteți ajuta va rog cu un model de împuternicire auto prin care o companie, împuternicește o persoana fizica sa asigure, sa înregistreze, sa se ocupe de înmatriculare, sa reprezinte compania in fata organelor de ordine referitor la mașina respectiva, sa conducă vehiculul in țara și in străinătate. Aceasta procura trebuie sa fie ingregistrata la un notar? Sau este îndeajuns semnătura administratorului companiei și ștampila companiei?
trebuie redactata si autentificata la un birou notarial
Este necesara procura notariala
Contactati birou notarial care detine modelul cadru care se personalizeaza