avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 332 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Interpretare -ultima saptamana din luna iulie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Interpretare -ultima saptamana din luna iulie

Buna ziua,

Prin "ultima saptamana din luna iulie" ar trebui sa inteleg intervalul 29-31.07.2013?
Puteti sa-mi spuneti, va rog, este corecta aceasta interpretare?
Cel mai recent răspuns: m_ella2005 , utilizator 09:50, 19 Iulie 2013
Cuvantul saptamana vine din latinescul
septem
= șapte

SÃPTÃMẤNÃ, săptămâni, s. f. Perioadă de șapte zile consecutive, care se socotește (la noi) de luni dimineața până duminică seara și care se repetă de cincizeci și două de ori într-un an; p. gener. perioadă de șapte zile consecutive.
Ultima modificare: Vineri, 19 Iulie 2013
m_ella2005, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalitate program 12/24 - 12/48 Elena_Denisa Elena_Denisa Buna ziua, am nevoie de ajutor... in exprimare #-o Cum explic cuiva de ce nu e legal 12/24... si atat si ca trebuie sa fie 12/24, 12/48, va rog? (vezi toată discuția)
Repausul saptamanal patrascanu laura patrascanu laura In cazul in care se lucreaza in ture de 1zi/1zi (adica 12/36 ore), fara depasirea numarului de ore lunar, trebuie sa platesc ore suplimentare? in acest caz ... (vezi toată discuția)
Recuperare zile lucrate in weekend marauder marauder Eu stiu asa...daca angajatul lucreaza sambata, atunci are liber duminica (zi nelucratoare) si luni (libera pt ziua de sambata lucrata). Angajatul va primi ... (vezi toată discuția)