Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Interpretare -ultima saptamana din luna iulie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Interpretare -ultima saptamana din luna iulie

Buna ziua,

Prin "ultima saptamana din luna iulie" ar trebui sa inteleg intervalul 29-31.07.2013?
Puteti sa-mi spuneti, va rog, este corecta aceasta interpretare?
Cuvantul saptamana vine din latinescul
septem
= șapte

SÃPTÃMẤNÃ, săptămâni, s. f. Perioadă de șapte zile consecutive, care se socotește (la noi) de luni dimineața până duminică seara și care se repetă de cincizeci și două de ori într-un an; p. gener. perioadă de șapte zile consecutive.
m_ella2005, utilizator