Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am lasat telefonul la un \\"service\\" si am ramas ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am lasat telefonul la un "service" si am ramas fara el momentan

Acum 4 zile am lasat un telefon in valoare de 1200 lei la un baiat sa imi schimbe microfonul (40 lei ). Dupa 2 zile am sunat nu raspundea,a 3-a zi am sunat,telefonul inchis. Am fost la adresa si tocmai m-am intalnit cu un vecin de apartament care imi spusese ca se mutase ( statea in chirie ).
Mentionez ca nu aveam din pacate niciun prieten cu mine(deci nu a vazut nimeni cum practic l-am predat dansului ) , nu mi-a dat nicio factura etc.

Ce ar fi de facut ca sa imi pot recupera telefonul ?
Mihai Dorohoi, Alte profesii
In conditiile in care ati asumat respionsabilitatea sa predati bun personal unui tert neautorizat fara documente de predare primire ,la domiciliul acestuia,unica varianta este sesizarea oficiala politia responsabila
Adică sa merg sa ii fac reclamaţie că munceşte la negru? Doar atât ? El nu mai locuieşte acolo si de găsit nu prea ar fi vorb :(.
chiar nu stie nimen nicio rezolvare ? nu pot dovedi ceva abuz de incredere sau altceva ?