Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Majorare pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Majorare pensie alimentara

De aproximativ un an de zile mi-am cumparat un camion si am fost nevoit sa-mi deschid un SRL ca sa fac activitate de transport marfuri in perfecta legalitate. Sunt despartit de aproape 11 ani si am platit pensie alimentara singurului copil rezultat in urma casatoriei. In acest moment "fosta" m-a dat in judecata pentru marirea pensiei alimentare. Va rog sa-mi spuneti ce acte sa pregatesc pentru a le trimite spre tribunalul care va judeca aceasta cauza?
Dovada veniturilor dv. cu caracter periodic si continuu .