avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reducere calatorii CFR pentru elevi
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reducere calatorii CFR pentru elevi

Am o prietena care are 45 de ani si urmeaza cursurile unei postliceale sanitare avand carnet de elev.Exista vreo lege in care se spune pana la ce varsta poate beneficia de reducere pentru calatoriile cfr?

Alte discuții în legătură

Calatorii cfr maricela dob maricela dob Buna ziua! Copilul meu are varsta de 19 ani si beneficiaza de pensie de urmas fiind elev la o Scoala Postliceala Sanitara particulara,dar acreditata de stat. ... (vezi toată discuția)
Alocatia de stat dupa varsta de 18 ani (la studenti?) ContSters198982 ContSters198982 Buna ziua! Va rog foarte mult sa ma informati daca, alocatia de stat se da si studentilor la zi sau doar daca inca sunt elevi dupa ce au implinit varsta de 18 ... (vezi toată discuția)
Scoala postliceala - reduceri elevi ionut_negoita89 ionut_negoita89 Buna ziua , daca urmez cursurile unei scoli postliceale particulare acreditate am dreptul la reducere pe tren ? (exact cum era la liceu sau facultate) ... (vezi toată discuția)