Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda

Avem obligatia legala ca firma sa trimitem si foaia de parcurs impreuna cu datele de identificare ale soferului care a depasit viteza legala.
Trebuie sa trimiteti doar datele de identificare ale soferului (nume, prenume, adresa de domiciliu, cnp-daca este cerut).
Informati-l si pe sofer despre transmiterea datelor catre politie.