Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Retinere bonuri de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Retinere bonuri de masa

IN contract e trecut bonurile de masa dar angajatorul le retine exista o lege care il poate trage la raspundere,se numeste infractiune bonurile de masa de le retine angajatorul.
Care este motivul retinerii?
ANGAJATORUL zice ca le da salariul la livrat dar bonurile nu au trecut 10 zile de cind am primit salariul bonurile nu.
Probabl ca nu le-au fost livrate bonurile de masa si de aceea se intarzie acordarea acestora.