Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Litigiu munca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Litigiu munca

Am lucrat la o firma unde incasam bani pt. produsele pe care le distribuiam.Am incasat 1200 lei bani pe chitantierul firmei,bani pe care nu iam predat la dep.contabilitate.Am fost dat in judecata de catre firma la care am lucrat.Va rog sa-mi spuneti ce as putea patii in conditiile in care returnez banii si platesc cheltuieli de judecata.Va multumesc.
Daca returnati banii pana la pronuntarea sentintei, actiunea va ramane fara obiect.
Nu patiti nimic.
Cheltuielile de judecata nu aveti cum sa le platiti, intrucat instanta este cea care poate decide asa ceva in sarcina dvs.