avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ITM

Va rog sa ma ajutati sa intocmesc o adresa pentru ITM , in urma unui control.
1. Actele aditionale la cmi au fost intocmite si nu au fost luate la cunostiinta de toti angajati.
- In urma controlului am reusit sa aducem la cunostiinta toate actele aditionale la CIM.
Masura dispusa de ITM:
Angajatorul va face dovada inmanarii unui exemplar din cim si actele aditionale la CMI.
Raspuns: Dovada se face cu copie act aditional ?????...
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:39, 31 Iulie 2013
Antet

Catre
ITM .....


Prin prezenta, va facem cunoscut ca a fopst indeplinita masura ............ stabilita in urma controlului efectuat la societatea noastra la data de ......
Atasam dovada inmanarii unui exemplar de pe c.i.m. si a actelor aditionale la c.i.m.

Semnatura

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim 2011 geostel geostel Buna ziua' imi puteti spune care este Hotararea de Guvern in care se evidentieaza ca la semnarea contractului de munca de catre salariat acesta este obligat ... (vezi toată discuția)
Cim fals art1580 art1580 Sunt angajatul unei societati de 9 luni fara a incheia un CIM in forma scrisa. In urma cu 6 luni am fost anuntat de angajator ca activitatea firmei se ... (vezi toată discuția)
Refuzul angajatorului de a intocmi contractul de munca cris-gabi cris-gabi Buna ziua, Va rog sa ma sfatuiti in rezolvarea urmatoarei probleme: - In luna februarie m-am angajat la o firma de constructii. La interviu am negociat ... (vezi toată discuția)