Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort prin acord
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort prin acord

Buna ziua,in data de 14.08.2013 am termen de judecata pentru divort prin acordul partilor,mi-a venit citatie acasa si vreau sa stiu daca si copiii minori in varsta de 13 si 11 ani trebuie sa fie prezenti la proces si vor fi audiati deorece in citatie nu se precizeaza nimic despre acest lucru.Ancheta psiho-sociala a fost efectuata la domiciliul meu,unde locuiesc copiii si au fost intrebati cu care dintre parinti vor sa stea.
În mod obligatoriu vor fi audiati de către judecător, în camera de consiliu.