Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale AGA - adresa inexacta punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

AGA - adresa inexacta punct de lucru

Buna ziua,

In AGA pentru infiintarea unui punct de lucru, la adresa acestuia nu s-a trecut si "parter". Registrul comertului a amanat solutionarea cererii pentru lamuriri cu privire la adresa exacta a punctului de lucru nou infiintat.
Ce pot face ca sa remediez problema? Este ok sa redactez o alta AGA prin care corectez adresa punctului de lucru?

Multumesc,
Cel mai simplu si cel mai corect este cu o alta hotarare AGA pe care o depuneti fara consultare dosar. Daca a trecut termenul de solutionare trebuie sa cereti si preschimbarea termenului.

A doua varianta este sa mergeti la registrul comertului, cereti o audienta si modificati hotararea aga(completati cu pixul si semnati).