Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Transfer proprietate masina de pe firma pe persoana ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Transfer proprietate masina de pe firma pe persoana fizica

Am luat o masina pe firma in 2008, urmand ca dupa ce termin leasing-ul si masina e amortizata, sa o transfer pe persoana fizica. Acum am terminat leasing-ul, si doresc sa fac transfer, de pe firma pe persoana fizica. Am aflat, acum ca de fapt iar trebuie sa platesc. Exista vreo cale, legala,sa pot face transfer de proprietate, fara sa mai platesc?
Multumesc.
C-tin Ciubotariu
Buna ziua,sunt in aceeasi situatie cu dumneavoastra; ati facut contract de vanzare cumparare ?sau vanzare in baza facturii finale?
O seara placuta va urez.