avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Scoaterea din evidenta contabila teren cumparat 2010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Scoaterea din evidenta contabila teren cumparat 2010

Buna ziua,
Am si eu o intrebare si va rog sa-mi rapunde-ti ,daca se poate.
In 2010 s-a cumparat pe firma ( prin notariat) un teren sa zicem 210000 lei. Din aceasta suma s- achitat 100000 lei. Contractul de vinz-cump. cu acea Pers.Fizica
a cazut,dar nu exista notificare de la notariat.. Seful meu doreste, cf, Cod Civil,2013
sa se prescrie aceasta datorie.Ajutati-ma cu un sfat , cum sa fac acesta prescriere
in contabilitate. Multumesc f.f. mult

Alte discuții în legătură

Teren agricol vandut la doua persoane Nicuovi Nicuovi Buna,am si eu o intrebare..In 2013 am cumparat un teren agricol si am facut un antecontract de vinzare cumparare cu suma achitata intgral,la care am avut si ... (vezi toată discuția)
Refuz incheiere contract lipsa_id lipsa_id Salut....Va rog un sfat S-a incheiat un contract de vanzare cumparare asupra unui imobil, insa neautentificat la notar, ci doar in sub semnatura ... (vezi toată discuția)
Prescrierea dreptului la acțiune as dori să mi comunicați ... olteandenisa olteandenisa Prescrierea dreptului la acțiune As dori să mi comunicați un punct de vedere juridic la următoarea speță: -în data de 26.10.2009 s- a ... (vezi toată discuția)