Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere incidentala?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere incidentala?

Propunerea verbala de catre reclamant a unui obiectiv al expertizei contabile ce nu apare ca si capat de cerere in cererea introductiva si este admis de catre instanta de fond poate fi considerat cerere incidentala?Pun aceasta intrebare pentru ca instanta ar putea primi critica ca s-a dat mai mult decat s-a cerut.
nu este cerere incidentala, este un obiectiv la exepertiza.
atunci cand s-au pus in discutie trebuia sa va opuneti, ca nefiind relevant, util, etc acel obiectiv.
in niciun caz nu se considera ca s-a modificat cadrul procesual cu privire la pretentii.
instanta este in continuare tinuta de cererea de chemare in judecata si reconventionala, daca exista
Daca dvs asa spuneti ,dar ma gandesc sa nu se considere o intregire a unui capat de cerere.Exista aceasta posibilitate?