avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 690 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie insotitor persoana cu probleme mentale
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie insotitor persoana cu probleme mentale

Buna ziua, bunica mea are probleme mentale, eu o ingrijesc.As putea sa iau o indemnizatie pentru insotitor?




Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 22:10, 9 August 2013
Doar daca obtineti pentru bunica dvs o incadrare in gradul I de handicap grav, cu insotitor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se obtine indemnizatia de insotitor? rosica rosica BUNA,VA ROG FITI AMABILI SI SPUNETI MI DACA BUNICUL MEU CARE ARE PARKINSON,SI ESTE OPERAT,FACE PE EL,POATE BENEFICIA DE INSOTITOR?ASTEPT RAS.DACA DA CE ACTE ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie de insotitor neplatita. ce se poate face? ContSters170028 ContSters170028 Buna ziua, un cunoscut de al meu, este bolnav de cancer (faza: metastaza), in luna octombrie 2010 a fost incadrat la gradul \"grav \" de boala si are dreptul ... (vezi toată discuția)
Insotitor pentru bunic ina88 ina88 ma intereseaza daca as reusi cumva sa ma inscriu ca insotitor pentru bunicul meu ce are 88 de ani si sufera de dementa (cu scurte episoade de luciditate), ... (vezi toată discuția)