Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie insotitor persoana cu probleme mentale
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie insotitor persoana cu probleme mentale

Buna ziua, bunica mea are probleme mentale, eu o ingrijesc.As putea sa iau o indemnizatie pentru insotitor?

Doar daca obtineti pentru bunica dvs o incadrare in gradul I de handicap grav, cu insotitor.