Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Termen limita
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Termen limita

buna ziua as dori daca se poate sa primesc un raspuns la urmatoarele 2 intrebari:
-exista termen limita in cazul infiintarii unui srl(neplatitor de tva si 3% impozit) nou de angajare personal?
-daca trebuie depusa declaratia 010 la finante daca nu am angajati :frantic:
carmen01011958, moderator
1.nu mai exista termenul de 60 zile pt.angajare personal.
2.Puteti depune D 010 cu luare in evidenta impozit pe venit 3%-inregistrarea la Anaf am vazut ca se face direct din ONRC dar unele administratii primesc D 010 altele nu.
Mai sigur depuneti cu luare in evidenta impozit pe venit incepand cu data de..data de la reg.comer.-ati facut acolo optiunea inteleg.