avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Termen limita
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Termen limita

buna ziua as dori daca se poate sa primesc un raspuns la urmatoarele 2 intrebari:
-exista termen limita in cazul infiintarii unui srl(neplatitor de tva si 3% impozit) nou de angajare personal?
-daca trebuie depusa declaratia 010 la finante daca nu am angajati :frantic:
Ultima modificare: Marți, 13 August 2013
carmen01011958, moderator
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 15:03, 13 August 2013
1.nu mai exista termenul de 60 zile pt.angajare personal.
2.Puteti depune D 010 cu luare in evidenta impozit pe venit 3%-inregistrarea la Anaf am vazut ca se face direct din ONRC dar unele administratii primesc D 010 altele nu.
Mai sigur depuneti cu luare in evidenta impozit pe venit incepand cu data de..data de la reg.comer.-ati facut acolo optiunea inteleg.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma noua, declaratia 010 (help) ElenaComanescu ElenaComanescu Buna ziua, Am infiintat de curand un SRL-D si am intrebat la Adm.financiara ce sa depun si mi-a zis 010 si 100 si sa angajez 2 persoane in 60 de zile ... (vezi toată discuția)
Putin ajutor/... ce urmeaza? florink florink buna ziua ! V-as ruga sa ma ajutati cu niste informatii. De curand am infiintat o societate comerciala. Am apelat la o firma de infiintari societati, ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratie 010 srl-d nou-infiintata IRR IRR O societate nou infiintata a depus toate documentele necesare la ONRC, nimic inca la Administratia Financiara. Totusi, pe site-ul Ministerului de Finante, in ... (vezi toată discuția)