Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Aprobare after school
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Aprobare after school

ce cerere se depune la primarie in vederea obtinerii unei aprobari de a deschide un after school pe un SRL?
Nu cred ca primaria are vreo legatura!

Trebuie ca acel SRL sa contina in obiectul de activitate si codul CAEN specific unui After-School!

Toate actele se depun la Registrul comertului si nu la primarie.
se poate deschide SRL cu cod caen 8559 (alte forme de învatamânt,after-school) iar dupa deschiderea societatii va puteti duce întâi la o scoala care înca nu are after-school si vorbi cu directorul daca este de acord sa va desfasurati activitatea acolo.Dar sincera sa fiu,eu am asa ceva,am deschis anul trecut si am încercat sa deschid într-o scoala dar e foarte greu,deja scolile bune au after-school si cele mai slabe nu au parintii bani sa va plateasca.Mai puteti încerca cu programe de la Primarii,subventionate,sa va plateasca ei,si d-tra doar sa coordonati activitatea.Succes.