Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 100
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 100

Buna seara, cum as pute schimba data la declaratia 100 , ca am voie sa depun 2 declaratii cu aceeasi data (tin sa precizez ca prima a avut : eroare regula: r15: nu se accepta mai multe declaratii cu cod_oblig = 103 si avand aceeasi scadenta ). Va multumesc.
george-neagu, moderator
Perioada se schimba din coltul dreapta sus(sub numarul declaratiei).
Nu aveti cum sa depuneti 2 declaratii 100 pentru aceeasi perioada fiscala. Daca ati depus declaratia 100 gresit, rectificarea se face prin declaratia 710.
Deja ati depus o declaratie valida(vezi eroarea).