avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 100
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 100

Buna seara, cum as pute schimba data la declaratia 100 , ca am voie sa depun 2 declaratii cu aceeasi data (tin sa precizez ca prima a avut : eroare regula: r15: nu se accepta mai multe declaratii cu cod_oblig = 103 si avand aceeasi scadenta ). Va multumesc.
Ultima modificare: Duminică, 18 August 2013
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Alexandru Arsu , Contabil 12:29, 18 August 2013
Perioada se schimba din coltul dreapta sus(sub numarul declaratiei).
Nu aveti cum sa depuneti 2 declaratii 100 pentru aceeasi perioada fiscala. Daca ati depus declaratia 100 gresit, rectificarea se face prin declaratia 710.
Deja ati depus o declaratie valida(vezi eroarea).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eroare depunere declaratie 100 simoalin simoalin Buna, Am intocmit declaratia 100, am semnat-o si depus-o, insa recipisa are erori: \\"eroare regula: la R15 nu se accepta mai multe declaratii cu cod_oblig ... (vezi toată discuția)
Declaratie 100 marianconta marianconta Salut. Puteti sa-mi spuneti cum pot sa corectez urmatoarea situatie, si anume: am depus declaratia 100, am declarat impozitul pe profit, dar am omis sa ... (vezi toată discuția)
D100 ndeea ndeea Am descarcat si depus ieri 24.07.2018 formularul D100 pentru impozit micro de 1% si doar azi 25.07.2018 am reusit sa descarc recipisa in care mi-a aparut ... (vezi toată discuția)