Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Agentie de publicitate fantoma !!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Agentie de publicitate fantoma !!!

Buna ziua! Am lucrat la o agentie de publicitate din zona Crangasi extrem de dubioasa. Mi-au zis ca imi vor face contract de munca ceea ce nu s-a intamplat.Un alt aspect ar fi acela ca mi s-a promis un salariu net fix de 800 de lei fara target. Plata se realiza in 2 transe a cate 400 de lei.Am cautat mai multe despre firma si nu am gasit mare lucru.Nu au activitate cu toate ca ei fac recrutari stradale si incaseaza taxe considerabile profitand de naivitatea cetatenilor, mai exact se vand promisiuni.In momentul in care a sosit ziua de salariu mi-au zis ca merit doar 130 de lei pentru cat am muncit. Ce as putea face in aceasta situatie?Nu exista cineva care sa le controleze activitatea acestor hoti?
roxana_roxy, utilizator
Puteti sesiza ITM-UL sau puteti formula o plangere penala pt savarsirea infractiunii de inselaciune.
Daca voi sesiza ITM-ul vor trimite vreun control?
In urma sesizarii dvs, ITM-ul va efectua un control la acea societate si va constata sau nu cele mentionate de dvs in sesizare.