Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Retineri din salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Retineri din salariu

Buna seara,
Am fost angajata la o firma unde in urma desfintarii postului am fost disponibilizata si am primit salarii compensatorii in luna iulie.Pentru sumele primite au fost retinute somaj,sanatate,pensii.Intrebarea mea este in conditiile in care ma angajez acum la o alta firma voi avea aceste retineri,sau pentru o perioada voi fi scutita de plata acestora.Multumesc
Din salariu vi se vor retineri contributiile sociale si impozitul pe venit. Nu veti fi scutita de retinerea acestora.
Multumesc