Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

buna ziua
sunt un recent pensionar anticipat partial cu penalizare.Acum lucrez cu contract de munca legal in italia,am inteles ca nu pot cumula pensia anticipata cu salariul,,Este valabil si in cazul meu?daca da, ce ma sfatuiti?
va multumesc!

Interpretarea CNPP:

@@@@O persoana aflata in pensie anticipata poate lucra in strainatate,cu acte in regula? Multumesc!

Da, puteti cumula pensia anticipata/pensia anticipata partiala cu venituri realizate in alte tari.

Sursa:

[ link extern ]