Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumul pensia anticipata cu salariul
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumul pensia anticipata cu salariul

Buna ziua
sunt in pensie anticipata partial cu penalizare (500 ron),am plecat in italia unde lucrez cu contract de munca legal.Incalc legea prin acet cumul ?( salariul de aici cu pensia din tara)
va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
@@@@O persoana aflata in pensie anticipata poate lucra in strainatate,cu acte in regula? Multumesc!

Da, puteti cumula pensia anticipata/pensia anticipata partiala cu venituri realizate in alte tari.

Sursa:

[ link extern ]

Pentru a va convige,puneti intrebarea pe portalul de mai sus.
va multumesc amandorura pt raspuns,dar pe cine sa cred? am primit 2 raspunsuri diferite :#-o
Eu v-am dat raspunsul specialistilor.
Adica cei care pun in aplicare legislatia pensiilor publice.

Din greseala am sters,ziua,luna,anul,ora si minutul acestui raspuns.
Din acest motiv v-am spus sa intrebati.Pentru a va convinge.
va multumesc!!