Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Trimitere date martor catre instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Trimitere date martor catre instanta

Buna, cine imi poate spune cum scriu pe foaie datele martorului si adresa, adica le scriu pur si simplu sau trebuie o "forma de introducere" ca de exemplu: Catre Judecatoria ..... Domnule Presedinte......
Uitati un astfel de model:
DOMNULE PRESEDINTE,

Subsemnatul(a) ………….., domiciliat(a) in …………. , in calitate de .................................... in dosarul civil nr. ……….. cu termen de judecata la data de ………… depun prezenta LISTA CU MARTORII ce mi-au fost incuviintati prin incheierea din data de ………..
Este vorba de martorii: ……………., cu domiciliul in ……………… pe care va rog sa-i citati (sau ii voi aduce necitati).

Data depunerii
…………..

Semnatura,
……….

DOMNULUI PRESEDINTE AL ……………….
Asa este bine?

DOMNULE PRESEDINTE,

Subsemnatul ………….., domiciliat in …………. ,in calitate de Petent, in Dosarul civil NR. .... depun prezenta lista cu martorul ce mi-a fost incuviintati prin incheierea din data de ………..
Este vorba de ……………., cu domiciliul in ……………… pe care il propun ca martor.

Data depunerii Semnatura
....................... .................

Este bine formulata aceasta cerere.