avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Trimitere date martor catre instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Trimitere date martor catre instanta

Buna, cine imi poate spune cum scriu pe foaie datele martorului si adresa, adica le scriu pur si simplu sau trebuie o "forma de introducere" ca de exemplu: Catre Judecatoria ..... Domnule Presedinte......
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:45, 29 August 2013
Uitati un astfel de model:
DOMNULE PRESEDINTE,

Subsemnatul(a) ………….., domiciliat(a) in …………. , in calitate de .................................... in dosarul civil nr. ……….. cu termen de judecata la data de ………… depun prezenta LISTA CU MARTORII ce mi-au fost incuviintati prin incheierea din data de ………..
Este vorba de martorii: ……………., cu domiciliul in ……………… pe care va rog sa-i citati (sau ii voi aduce necitati).

Data depunerii
…………..


Semnatura,
……….

DOMNULUI PRESEDINTE AL ……………….
Asa este bine?

DOMNULE PRESEDINTE,

Subsemnatul ………….., domiciliat in …………. ,in calitate de Petent, in Dosarul civil NR. .... depun prezenta lista cu martorul ce mi-a fost incuviintati prin incheierea din data de ………..
Este vorba de ……………., cu domiciliul in ……………… pe care il propun ca martor.

Data depunerii Semnatura
....................... .................

Este bine formulata aceasta cerere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort marleen7019 marleen7019 pot divorta de sotul meu daca nu avem un an de la casatorie, avem domicilii separate, nu am locuit si nu locuim impreuna. (vezi toată discuția)
Cerere de citare pentru martor circumstantial opelino opelino Buna ziua! Am si eu nevoie de un exemplu de cerere pentru citarea unui martor circumstantial. Am cautat pe net dar nu am gasit asa ceva. Cererea este pentru ... (vezi toată discuția)
Depunere inscrisuri la dosar ContSters147225 ContSters147225 BUna ziua, As\' dori sa stiu daca pana la termenul de judecata intr-un proces civil (in calitate de petent) pot sa mai vad dosarul - sa-l consult - si sa ... (vezi toată discuția)