Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Spor de treaptã la fp
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Spor de treaptã la fp

Salutate prieteni !
Vreau să îi întreb pe cei care au promovat în instanță acțiuni pentru obținerea sporului de treaptă și suplimentul postului cum au justificat procentul de 25% pe care l-au cerut? Daca se poate cu baza legală și cu definirea acestor sporuri. Ce sunt ele și cărei categorii de funcționari publici se aplică? Care este metoda de calculare a lor?
Vă mulțumesc anticipat.
Dacă cineva poate să-mi trimită o acțiune astfel motivată.
Acest subiect este dezbatut si aici, poate va ajuta
www.avocatnet.ro/content/for...
daca imi dai adresa de e-mail iti trimit vreo 8 sentinte definitive si irevocabile in acest sens
Acest spor, in cuantum de 25%, este primit de auditori, conform legislatiei specifice.
Mai este un topic util in cadrul acestei sectiuni, important este sa aveti colegi auditori in institutia in care lucrati sau in cea care este ierarhic superioara.
Rog frumos pe dl. siwdem, as dori si eu cateva din acele sentinte , adresa de mail ioja.maria@gmail.com. Multumesc foarte mult.
s-a facut!
cea de la Curtea de apel Craiova e excelenta,