Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Acordare spor treapta/supl.post/25%+25%
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Acordare spor treapta/supl.post/25%+25%

Dupa ce trib.Buc.ne-a dat sentinta favorabila in acordarea celor doua sporuri, Curtea de Apel Buc. a desfiintat sentinta/irevocabila. Dorim sa atacam/revizuire.
cine mai este in aceasta situatie?
joji_may59@yahoo.com
Noua ni s-a admis recursul privind acordarea suplimentului postului şi suplimentul corespunzator treptei(fara procent) si in continuare cu efectuarea mentiunilor in cartea de munca, dar institutia refuza sa ne plateasca aceste drepturi salariale deoarece instanta nu a specificat suma de bani sau procentul cuvenit din salariu. Avocatul nostru a apelat la executorul judecatoresc dar se pare ca titlul executoriu va fi contestat. Nu stiu cum o sa fie...
Noi speram sa primim banii, nu ne intereseaza cum pun in plata o astfel de decizie...e treaba lor
tot pe forum am vazut un exemplu asemanator, executorul s-a dus la autoritatea publica si a amenintat cu o noua actiune pentru nepunerea in practica a sentintei, autoritatea a chemat si au negociat procentul, de frica sa nu se continue si sa plateasca daune materiale si morale !
-se poate actiona iar in instanta pentru nepunerea sentintei in practica, si puteti cere despagubiri morale in cuantum de cat va prejudiciat 2004-2009.
va rog trimiteti-mi si mie sentinta, va multumesc
joji_may59@yahoo.com
Un numar de fax va rog...